Genel

Paslanmaz Çapa

Paslanmaz Çapa

Paslanmaz Çapa

Çapa modelleri, her deniz aracında olması gereken ve tekneyi sabitlemek amacı ile kullanılan ağırlıklara denir. Çapalar, teknenin ağırlığına ve boyuna göre değişiklik gösterebilir. Birçok çapa modeli vardır fakat çapaların temel görevi aracı deniz üstünde sabit tutmaktır. Çok yumuşak deniz tabanlarında bile veya yosunlu sert tabanlarda bile rahatlıkla çapalarınızı sabitleyebilirsiniz.

Paslanmaz Çapa Ne İşe Yarar?

Deniz araçlarında bulunan çapalar, paslanmaz olarak üretilmelidir, böylece uzun kullanımlarda sağlam ve dayanıklı olur. Teknelerin veya yatların gel-git veya rüzgâr gibi olaylarda oluşabilecek hareketlere karşı dirençli olması önemlidir. Bu sebeple tekne veya yat çapa modelleri bu tarz durumlarda teknenin en az sallantı ile atlatmasını sağlar.

Paslanmaz çapalar dizaynı sayesinde dayanıklılık için üretilmiştir ve tüm tekne, yat gibi araçlar ile uyum sağlayabilir. Çapalar zemine gömülen veya zemini tutan çaparlar olarak ayrılırlar bununla birlikte pek çok tekne çapa modelleri de bulunmaktadır. Tüm çapalar paslanmaz olduğu için çeşitli yosun, deniz kimyasallarından etkilenmez ve uzun süreli kullanım olanağı sağlar.

Paslanmaz Çapa Modelleri

Kullanılacak olan çapa modelleri genellikle teknelerin ağırlığına ve boyuna göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında paslanmaz şekilde üretilen krom çapa modelleri şu şekildedir,

  • Çakıl ve kum gibi zeminlere gömülen çapa modelleri Pulluk ve Danfort olmaktadır.
  • Yosunluk, sazlık zeminli ve dibe ulaşması güç olan yerlerde ise Admiralti veya katlanabilir 4 kollu çapalar tercih edilmektedir.
  • Bruce tipli çapaların kolları ve çiposu olmadığından teknelerin burun makaralarına kolaylıkla yerleştirilebilmektedir.
  • Delta tipli zeminlerde Bruce tipli çapalar kullanılabilir.
  • Çapa modelleri dizaynları sayesinde çapa atma, toplama sıralarında makaralar ile beraber pratik bir şekilde halledilir.

Daha birçok çapa, çapa cebi, çapa makarası gibi birçok modeli senpaslanmaz.com sitesi üzerinde yer almaktadır. Paslanmaz şekilde üretilen çapalar ve çaba ekipmanları en uygun fiyatlar ile müşterilere sunulmaktadır. Tekne ve yatınız için kendinize uygun çapa modelleri arıyorsanız site üzerinde yer alan modelleri inceleyebilir ve birçok çapa, çapa cebi ihtiyacınız için ulaşabilirsiniz. Daha birçok tekne donanımları için paslanmaz ürünleri seçebilir ve teknelerinizi özelleştirebilirsiniz.

KONUM: https://goo.gl/maps/ZAQfcm9XAr4FUPiE9